19 nových audioknih ještě před Vánocemi! Nové audioknihy 50/2019 - naposlech.cz

19 nových audioknih ještě před Vánocemi! Nové audioknihy 50/2019
15.12.2019
0:00 6:08

Předvánoční audioknižní lavina pokračuje. V tomto týdnu se objevilo 19 audioknižních novinek!

První z nich je Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel – audiokniha Nadačního fondu proti korupci se snaží na historickém vývoji a dalších souvislostech popsat nástup vlády oligarchů, znaky tohoto systému vládnutí, jeho silné stránky, ale i návod k jeho poražení. Čte Aleš Procházka.

Andor Šándor vedl před lety vojenskou tajnou službu a dnes je známým bezpečnostním expertem. Čím vším ale prošel a kudy se ubíral jeho život? Jaké má přátele? A jaké nepřátele? To prozradí audiokniha jeho pamětí Čeká nás pohroma? Čte Zdeněk Velen.

A ještě jedna audiokniha od písmene Č. Černý led je druhým případem detektiva Harryho Bosche, který vychází v českém jazyce v interpretaci Martina Preisse. Vše začne ve chvíli, kdy je v pochybném motelu nalezena mrtvola Harryho kolegy. Vydává OneHotBook

Děti světla jsou příběhem o tom, odkud přicházejí naše děti a kam odcházejí naši blízcí, když se jejich duše rozhodnou z tohoto světa odejít. Knihu Lucie Biedermann Doležalové čte Kačenka Ujfaluši a doprovází dětský pěvecký sbor Tutte Le Note. Vydává Euromedia Group.

Zaujmi – naslouchej – vyprávěj – vyhodnocuj. Čtyři principy, které musí ovládnout každý, kdo chce být na sociálních sítích úspěšný. Audiokniha Jak na sítě vás naučí o sítích přemýšlet tak, abyste už žádné návody nepotřebovali. Čte Tereza Dočkalová, vydává Jan Melvil Publishing.

Příběh audioknihy Kia Ora E Hoa se odehrává v rozmezí sedmnácti let na Novém Zélandu. Je to nejen cestopis, ale především vyprávění o proměně člověka. O osudové cestě čte Marek Točík, vydává autor Petr Nazarov.

Když se Mila, Petr, Katka a Franta potkají, nejsou ani přátelé – spíš divné děti, co spolu tráví čas. Jenže pak zažijí něco, na co se nezapomíná. Novinku Petry Soukupové Klub divných dětí v podání Patricie Solaříkové, Kristýny Podzimkové, Matyáše Valenty a Roberta Hájka vydává OneHotBook.

Sotva Maigret prokázal svou nevinu v aféře s falešným obviněním, už pokračuje ve vyšetřování sériových krádeží v klenotnictvích. Audiokniha Maigretova trpělivost je už osmým případem slavného komisaře v podání Jana Vlasáka. Vydává OneHotBook.

Vědeckofantastický příběh Mentogriti začíná na kozí farmě, na samotě u lesa a končí v brazilských pralesích u indiánského kmene Munduruku. Lehce humorně laděný román Františka M. G. Kováříka čte Otakar Sovina, vydává Čti mi!

Audiokniha Mortificatio je křehkým příběhem plným niterných emocí i drsného humoru o tom, že i z existenciálního marasmu lze uniknout, dáme-li v životě dostatečný prostor svým snům. Čte Martin Čevora, vydává Čti mi!

Dlouho, předlouho očekávaná zvuková podoba pátého dílu Mycelia Vilmy Kadlečkové nese název Hlasy a hvězdy. Audioknižní posluchači v něm uslyší celkem 14 hlasů včele s Jaroslavem Pleslem a Janou Strykovou. Celou sérii vydává OneHotBook.

Stejný vydavatel ostatně pokračuje i v audioknižních adaptacích zeměplošského díla Terryho Prattcheta. Tentokrát titulem Nohy z jílu rozšíří řadu Městská hlídka, kterou má interpretačně na starost herec Jan Zadražil.

K prvnímu případu Fabiana Riska se vrací Kalibr ve skupině Euromedia Group. Posluchač už může znát třetí ze série thrillerů Stefana Anhema Osmnáct pod nulou a nyní si tedy může v románu Oběť bez tváře dopřát seznámení s novým detektivem ještě jednou. Čte Pavel Soukup.

Tentýž interpret se postaral o četbu knihy Příběhy skutečné odvahy. Někdejší elitní parašutista Bear Grylls v ní předkládá nejen strhující příběhy průzkumníků, špionů a dalších profesionálních dobrodruhů, ale i mezní dramata obyčejných lidí, kteří se odmítli vzdát tváří v tvář smrti. Vydává OneHotBook.

Laskavý, dojemný a nezapomenutelný příběh s tajemstvím ocení milovníci Vánoc všech věkových kategorií. V Norsku se stal záhy po vydání bestsellerem, práva na jeho vydání byla prodána do 22 zemí. Řeč je o knize Sněhová sestřička, kterou pro OneHotBook čte Matyáš Valenta.

Audiokniha Šíleně jednoduché předloží deset základních prvků jednoduchosti, které dovedly společnost Apple k jejímu úspěchu a které můžete využít i vy ke zvýšení výkonu vlastního podnikání. Čte Luboš Ondráček, vydávají Bookmedia.

Po Strachu přichází Tma, tedy alespoň u Jozefa Kariky, který se postupně dostává k českým a slovenským audioknižním posluchačům. O tom, co prožil televizní scenárista na osamělé horské chatě na Malé Fatře bude vyprávět Peter Kočiš. Vydávají Ikar a Publixing.

Krátce po audioknižním vydání prvního dílu série Panský dům Anne Jacobsové rozjíždí český Ikar ve skupině Euromedia Group i její rodinnou ságu Venkovské sídlo. O interpretaci úvodního svazku Zlaté časy se postarala Kamila Špráchalová.

A na závěr našeho přehledu ještě vánoční příběh Fredrika Backmana. Jeho Životní terno je mnohem smutnější než třeba Dickensova Vánoční koleda, ale i v něm lze najít naději a možnost všechno zase napravit — byť za velmi vysokou cenu. Čte Pavel Soukup vydává Host spolu s Audiotékou.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz